Rejestracja do pediatry jest niezbędna do przeprowadzenia wizyty.

Identyfikacja przede wszystkim.

Sobotni dyżur w szpitalnej Izbie Przyjęć, siedziałam przy ladzie, w rejestracji. Razem ze mną na dyżurze były dwie panie pielęgniarki. Jedna zajmowała się dzieckiem w gabinecie zabiegowym, zakładała wkłucie. Druga właśnie przed chwilą wyszła z innym dzieckiem, prowadząc je do oddziału. W pomieszczeniu izby było pusto. To rzadko spotykana sytuacja, jest jak cisza przed burzą.

Nagle do izby wbiegli rodzice trzymając na rękach dwuletnie dziecko. Krzyczeli, że dziecko się oparzyło. Szybko oceniłam stan ogólny, oszacowałam rozległość oparzeń i zadzwoniłam po chirurga. Padła szybka decyzja, aby dziecko dać od razu na górę, na oddział. Opaska na rękę z nazwiskiem. I jeszcze…. zgoda. Bez zgody nie można przyjąć pacjenta do szpitala. Jak już podpis, to na historii choroby. Jak historia, to trzeba ją wydrukować. Żeby ją wydrukować, trzeba ją stworzyć dla danego pacjenta w komputerze. Żeby ją stworzyć, trzeba wiedzieć, kim jest pacjent. A więc:

Wtedy wróciły pielęgniarki.

Reprymenda to delikatne stwierdzenie. Działałam szybko, ale przez niedokładną dokumentację, błędy w adresie, zrobiłam im podwójną robotę, bo musiały wszystko odkręcić i założyć od nowa. Było ryzyko, że inny pacjent był w komputerze a inny fizycznie, w szpitalu. Pielęgniarki mnie przyuczyły: „najważniejsza jest identyfikacja dziecka. Jak wymaga pilnej pomocy, opaska na rękę, żeby było zidentyfikowane, potem się papiery zrobi. Ale porządnie raz, a nie na wariata, bo nie zawsze da się odkręcić”.

Rejestracja do pediatry w Gabinecie dla Dzieci

Jakie znaczenie w rejestracji ma Pesel?

Proces rejestracji przebiega podobnie w wielu placówkach medycznych.

  • Osobiście możesz odwiedzić Gabinet, co daje możliwość bezpośredniego kontaktu z personelem medycznym i obejrzenia pomieszczeń na żywo. Gabinet dla Dzieci mieści się w Bydgoszczy, przy ulicy Fordońskiej 433, w lokalu usługowym U3. Przed wejściem do gabinetu jest duży parking, ogólnodostępny. Wejście jest wprost z parkingu.
  • Rejestracja online pozwala na wygodne załatwienie formalności z dowolnego miejsca, eliminując konieczność osobistego stawiania się w przychodni. Do rejestracji on-line zapraszamy całodobowo poprzez link na stronie: https://agnieszkasawicka.com/rejestracja/.
  • Telefonicznie rejestrujemy tylko w godzinach pracy, które u nas niestety są zmienne. Zazwyczaj pracujemy od 9.00 do 18.00, także w soboty. Numer telefonu do rejestracji, także do psychologa: 578 358 877.

fot. Monika Buńkowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *