Agnieszka
Sawicka
buduję zaufanie w opiece medycznej
lekarz/ coach/ trener
agnieszkasawicka





poznajmy się

Wierzę, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W swojej praktyce lekarskiej stawiam na profilaktykę. Nie tylko pozwala zapobiegać chorobom, ale i minimalizować czynniki ryzyka w życiu Twojego dziecka. Wierzę, że pierwszym krokiem, która do niej prowadzi jest rozmowa.

 






Dlaczego zostałam lekarzem?

fot.Monika Buńkowska

W liceum zafascynowałam się postacią agentki Scully: lekarza – eksperta, dla którego nie było tajemnic. Podobnie jak ona chciałam zgłębiać tajemnice ludzkiego ciała. Dlatego w 2001 roku rozpoczęłam studia na Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Po sześciu latach udało mi się osiągnąć to, o czym marzyłam. Po stażu podyplomowym pracowałam w Zakładzie Medycyny Sądowej. Jednak zrezygnowałam z tej pracy i porzuciłam marzenia o “CSI na żywo”.

Zdecydowałam się na pracę w podstawowej opiece zdrowotnej, aby dać sobie czas na wybór dalszej drogi. Moim pierwszym POZ była przychodnia w Gąsawie. Tam doszłam do wniosku, że najbardziej leży mi na sercu dobro dzieci i że dzieci zasługują na lekarza od swoich spraw. Doświadczenie  nauczyło mnie też ważnej rzeczy: że to rozmowa jest początkiem, rozmowa pozwala rozwiązać wiele problemów zdrowotnych i im zapobiegać. Zdecydowałam się rozpocząć specjalizację z pediatrii.

W 2011 roku, prawie rok po urodzeniu najstarszego dziecka, rozpoczęłam pracę w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Początkowo w Oddziale Patologii Noworodka, później w Oddziale Pediatrii i Kardiologii. Specjalizację skończyłam w 2018 roku. W tym czasie jeszcze dwukrotnie zostałam mamą. Obecnie pracuję w podstawowej opiece zdrowotnej i prowadzę Gabinet dla Dzieci w Bydgoszczy.

Należę do Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i do Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Jestem lekarzem certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością. W 2022 roku ukończyłam Szkołę Liderów dla lekarzy POZ.

W czerwcu 2020 roku rozpoczęłam specjalizację w dziedzinie medycyny rodzinnej. Więcej o moim doświadczeniu zawodowym przeczytasz w profilu na LinkedIn.

 






napisz list do lekarza

list 1

list 2

list 3

Dlaczego nie dostałam skierowania dla dziecka?

Dla wielu rodziców zdrowie dziecka jest najważniejsze. W momencie, gdy nasza pociecha potrzebuje specjalistycznej opieki medycznej, jesteśmy gotowi zrobić wszystko, by zapewnić mu najlepszą opiekę. Jednak system opieki zdrowotnej może czasem wydawać się skomplikowany i trudny do zrozumienia, zwłaszcza jeśli chodzi o uzyskanie skierowania do szpitala, poradni specjalistycznej lub na badania. Czy takie skierowania są zawsze dostępne i bezpłatne? Oto kilka kluczowych informacji na ten temat.

(więcej…)

Kiedy dziecko nie otrzyma recepty na lek z refundacją?

Refundacja nie należy się każdemu ubezpieczonemu dziecku. Choć każde, nawet nieobjęte ubezpieczeniem, ma prawo do refundacji. Kto zatem nie otrzyma leku z refundacją?

(więcej…)