Agnieszka
Sawicka
buduję zaufanie w opiece medycznej
lekarz/ coach/ trener
agnieszkasawicka

poznajmy się

Wierzę, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W swojej praktyce lekarskiej stawiam na profilaktykę. Nie tylko pozwala zapobiegać chorobom, ale i minimalizować czynniki ryzyka w życiu Twojego dziecka. Wierzę, że pierwszym krokiem, która do niej prowadzi jest rozmowa.

 


Dlaczego zostałam lekarzem?

fot.Monika Buńkowska

W liceum zafascynowałam się postacią agentki Scully: lekarza – eksperta, dla którego nie było tajemnic. Podobnie jak ona chciałam zgłębiać tajemnice ludzkiego ciała. Dlatego w 2001 roku rozpoczęłam studia na Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Po sześciu latach udało mi się osiągnąć to, o czym marzyłam. Po stażu podyplomowym pracowałam w Zakładzie Medycyny Sądowej. Jednak zrezygnowałam z tej pracy i porzuciłam marzenia o “CSI na żywo”.

Zdecydowałam się na pracę w podstawowej opiece zdrowotnej, aby dać sobie czas na wybór dalszej drogi. Moim pierwszym POZ była przychodnia w Gąsawie. Tam doszłam do wniosku, że najbardziej leży mi na sercu dobro dzieci i że dzieci zasługują na lekarza od swoich spraw. Doświadczenie  nauczyło mnie też ważnej rzeczy: że to rozmowa jest początkiem, rozmowa pozwala rozwiązać wiele problemów zdrowotnych i im zapobiegać. Zdecydowałam się rozpocząć specjalizację z pediatrii.

W 2011 roku, prawie rok po urodzeniu najstarszego dziecka, rozpoczęłam pracę w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Początkowo w Oddziale Patologii Noworodka, później w Oddziale Pediatrii i Kardiologii. Specjalizację skończyłam w 2018 roku. W tym czasie jeszcze dwukrotnie zostałam mamą. Obecnie pracuję w podstawowej opiece zdrowotnej i prowadzę Gabinet dla Dzieci w Bydgoszczy.

Należę do Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i do Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Jestem lekarzem certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością. W 2022 roku ukończyłam Szkołę Liderów dla lekarzy POZ.

W czerwcu 2020 roku rozpoczęłam specjalizację w dziedzinie medycyny rodzinnej. Więcej o moim doświadczeniu zawodowym przeczytasz w profilu na LinkedIn.

 


white living room furniture set

5 naturalnych sposobów na zdrowe powietrze w domu.

Pożegnaliśmy sezon infekcyjny i jednocześnie sezon grzewczy. To znaczy, że przyszedł czas na to, aby uwolnić powietrze w naszym otoczeniu od wirusów, bakterii, kurzu. Nawet, jeśli jesteśmy już po czasie wiosennych porządków.

(więcej…)

Strep-test a wymaz na posiew – 4 najważniejsze różnice.

Antygen czy żywe bakterie? To kluczowa różnica między testem antygenowym a posiewem. Pierwszy wykrywa antygeny, nie odróżniając żywych od martwych, podczas gdy drugi skupia się tylko na żywych bakteriach.

(więcej…)

Dokumentacja medyczna dziecka a zmiana przychodni.

Planujecie zmienić przychodnię pediatryczną dla Waszego dziecka? Zanim przepiszesz dziecko do nowej placówki, sprawdź, co się dzieje z dokumentacją medyczną.

(więcej…)