Agnieszka
Sawicka
lekarz dla dzieci
Prywatne wizyty lekarskie
w domach małych pacjentów.
agnieszkasawicka

poznajmy się

Wierzę, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Z miłością i uważnością trzeba dbać o zdrowie dziecka i bronić je przed chorobami. Dlatego w swojej praktyce lekarskiej stawiam na profilaktykę. Nie tylko pozwala zapobiegać chorobom, ale i minimalizować czynniki ryzyka w życiu Twojego dziecka. Wierzę, że pierwszym krokiem, która do niej prowadzi jest rozmowa.


dlaczego zostałam lekarką?

Znasz serial “Z Archiwum X”? Piszę o nim, bo to agentka Dana Scully dała mi jasną podpowiedź, co jest dla mnie w życiu ważne. A jest tym zgłębiane tajemnic ludzkiego ciała. Od tego już krok do studiów medycznych, które ukończyłam w 2007 roku.

Pracując w przychodni w Gąsawie doszłam do wniosku, że najbardziej leży mi na sercu zdrowie dzieci. Zrozumiałam jak ważna w leczeniu jest rozmowa. Moje doświadczenie lekarza pokazuje, że rozmowa pozwala rozwiązać wiele problemów zdrowotnych i im zapobiegać. Dlatego w 2010 roku, w którym również urodziła się moja córka, rozpoczęłam specjalizację z pediatrii.

Czym różni się moja wizyta lekarska od innych?

  • Patrzę holistycznie
    Dojeżdżam do domu swoich pacjentów, aby jak najwięcej dowiedzieć się o nich i zmniejszyć stres związany z wizytą lekarską.
  • Daję swój czas i uwagę.
    Mam czas na rozmowę i na sporządzenie wywiadu medycznego. Odpowiadam na wszelkie wątpliwości i pytania.
  • Jestem sprzymierzeńcem rodzica.
    Jestem najlepszym sprzymierzeńcem rodzica. Nasz cel jest wspólny – dobro i zdrowie dziecka. Nie oceniam. Nie krytykuję. Za to słucham, wyjaśniam i uspokajam.