Kiedy należy udać się do Poradni Laktacyjnej?

W czasie ciąży

Zapewne chcesz uzyskać fachową wiedzę na temat karmienia. Jeśli chcesz przygotować się do karmienia piersią, Certyfikowany Doradca Laktacyjny powie Ci, co robić.

Do Poradni Laktacyjnej udajesz się nie tylko jeśli masz problemy z karmieniem piersią. Do najczęstszych należą trudności w przystawieniu dziecka do piersi czy w uchwyceniu brodawek przez dziecko. Porada laktacyjna wskazana jest też w sytuacjach:

  • odczuwasz ból z powodu bolesnych, poranionych brodawek;
  • podejrzewasz u siebie zapalenie piersi, masz nawał lub zastój pokarmu;
  • Twoje dziecko nie przybiera prawidłowo na masie ciała;
  • jeśli jesteś rozdzielona z dzieckiem, ale chcesz utrzymać laktację lub poszukujesz alternatywnych sposobów na karmienie mlekiem matki;
  • jeśli karmisz dziecko butelką i masz z tym trudności (np. dziecko ulewa, krztusi się);
  • gdy planujesz odstawienie dziecka od piersi.

Poradnia Laktacyjna funkcjonuje w Gabinecie dla Dzieci.

Porad udziela dr med. Beata Smok. Zaprasza wszystkie przyszłe Mamy, które chcą przygotować się do karmienia piersią. Konsultacje będzie szczególnie korzystna także, jeśli spodziewasz się dziecka i chcesz uniknąć najczęstszych błędów i obalić powtarzane mity. Z porady laktacyjnej skorzystasz też jeśli Twój noworodek/niemowlę słabo przybiera na masie ciała, jest niespokojne podczas karmienia, ulewa, ma kolki itp.

Jak przygotować się do wizyty w Poradni Laktacyjnej?

Za wyjątkiem ciężarnych, na wizytę mama zawsze zgłasza się z dzieckiem. Dziecko powinno być głodne na wizycie. Aby ocenić prawidłowość aktu karmienia dziecko powinno wykazywać naturalną chęć ssania, dlatego ostatnie karmienie powinno odbyć się ok. 1,5-2 godziny przed wizytą.

Do Poradni Laktacyjnej koniecznie zabierz książeczkę zdrowia dziecka, wypis ze szpitala po porodzie oraz pozostałą dokumentację medyczną dziecka. Jeśli używałaś w domu lub posiadasz kapturki do karmienia, laktator, butelkę ze smoczkiem i porcją pokarmu (jeśli dziecko jest w ten sposób karmione) lub inne akcesoria do karmienia – zabierz je ze sobą na wizytę. Warto zabrać również pieluszkę tetrową oraz kocyk.

Jak umówić się na wizytę w Poradni Laktacyjnej?

Wybierz dostępny termin w kalendarzu poprzez portal www.znanylekarz.pl (wybierz typ wizyty – porada laktacyjna). W razie braku dostępnych terminów możesz kontaktować się bezpośrednio z dr Smok SMS/e-mail:
tel. 515 414 862
e-mail: smokpediatra@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *